10 причин провести День Валентина в Карпатах

Наближається день святого Валентина, і провести його хочеться оригінально, цікаво і недорого. Поєднати все три параметра і отримати задоволення можна в Українських Карпатах. Неможливо уявити щось романтичніше, ніж загальний відпочинок в горах. Якщо ви все ще сумніваєтеся, то ось Вам цілих десять причин, щоб вже сьогодні почати планувати подорож!

1. Це бюджетно!

Дійсно, якщо порівняти такий відпочинок з поїздкою в найближчий «закордон», то виходить удвічі, а то й в три рази дешевше. На День Валентина в Карпатах можна знайти і дорогі готелі та ресторани, проте більшість варіантів житла, як і харчування, тут стоять досить помірно. Про те, що саме пропонують Карпати свої гостям на день святого Валентина, читайте нижче (з приблизними цінами).

2. Це близько

Швидше за все дістатися в гори можна на авто, проте зручніше і дешевше – на поїзді. Наприклад, з Києва більшість поїздів відправляється ввечері, а в пункт призначення прибуває рано вранці. Це зручно, і в Вашому розпорядженні буде цілий день.

3. Це здорово 🙂

Як співається у відомій пісні, «love is in the air». У карпатському повітрі є не тільки любов, а й фітонциди, якими діляться хвойні дерева. А ось чого немає в цьому повітрі, так це автомобільних вихлопів і інших міських «ароматів».

povitria-1024x606

4. Це далеко від цивілізації …

Все відносно, але деякі далекі села в Карпатах дійсно здаються відірваними від світу. Приїхавши в гори, щоб провести День Валентина в Карпатах, ви також зможете відпочити від благ цивілізації, шуму, родичів … І взагалі від людей.

5. Це свобода дій!

Вирвавшись в гори хоча б на кілька днів (особливо коли День Валентина припадає на вихідний), ви відчуєте ні з чим незрівнянну свободу. Пояснити це п’янке почуття складно. Можливо, воно виникає через особливого гірського повітря? А може через те, що ви «на краю світу» тримайте за руку кохану людину?..

6. Це українські традиції.

Хоча День всіх закоханих прийшов в Україну не так давно, цю традицію охоче підхопили ініціативні власники закладів відпочинку. Тому, забронювавши номер в готелі, ви можете встигнути на спеціальну програму до свята. Якщо ви хочете побачити справжні українські обряди або ремесла, питайте у місцевих жителів про таку можливість. Наприклад, в Косово (Івано-Франківська область) можна потрапити в гості до гончарів, ковалів і іншим майстрам.

tradycii

7. Це пізнавально.

Скільки всього ми не знаємо про свій рідний край! У багатьох гірських селах і містечках діють музеї, експозиції яких присвячені історії місцевості або висвітлюють важливі події, які тут відбувалися. День Валентина в Карпатах запам’ятається Вам тільки приємними враженнями.

8. Це перевірка відносин;)

Правду кажуть, що спільна подорож – це найкраща перевірка відносин. Адже в дорозі пару підстерігає відсутність звичних побутових умов, незручні ситуації, вплив оточення та інше. В такий час можна помітити нові риси в своїй половинці і ще більше закохатися в людину … Або ж отримати матеріал для роздумів.

9. Це спільні спогади.

Поїздка в Карпати може стати Вашим першим сімейним спогадом. І, повірте, воно буде дуже затишним!

barloga_kamin-1024x510

10. Це нові знайомства!

Остання причина – для самотніх душ, які чекають сюрпризу в свято Всіх Закоханих. Саме в Карпатах – в невимушеній і чарівною атмосфері гір – ви можете отримати ідеальну можливість зустріти кохання свого життя.

Чим зайнятися на День Валентина в Карпатах?

Тепер поговоримо власне про варіанти проведення часу. Пропонуємо кілька традиційних і не дуже варіантів, в кожному з яких в тій чи іншій мірі присутній романтична складова

1. Лижі

Якщо Вам не потрібно нічого, крім компанії Вашої половинки і двох-трьох трас, вирушайте на Закарпатті. Тут ви не знайдете дуже широкого вибору розваг, проте сауну, лазню і прогулянки по засніженому лісі ніхто не відміняв. Між спусками не забувайте про солодкий глінтвейн і смачні закарпатські страви. Місцеві гірськолижні курорти не йдуть ні в яке порівняння з тим, про що ви подумали при слові «лижі», проте в них є душа. І тут більш-менш прийнятні ціни (на одну людину: 300-400 гривень – денний абонемент, від 200 гривень – проживання, від 150 гривень – триразове харчування).

742702-1024x513

2. Оздоровлення

Ви здивуєтеся, але в карпатських містах і селах діє весь спектр оздоровчих і профілактичних процедур, якими довірливих туристів заманюють в Європу. Замовте відпочинок в Карпатах на двох (такі пропозиції зазвичай готують до свят туристичні комплекси) або ж самостійно плануйте Вашу програму. Косметологія, спа, масаж, мінеральні води, термальні басейни, соляні кімнати, лазні – все це (і навіть більше) можна знайти в Івано-Франківській, Львівській, Закарпатській областях. Ціни на процедури стартують від 0 гривень (мінеральна вода в бюветі) і 20 гривень (за годину для однієї людини в лазні) і далі ростуть як гриби після дощу. У приватному секторі можна зняти кімнату або цілий будинок (від 200 гривень з людини).

3. Враження

Що ми маємо на увазі? Власне кажучи, все – від прогулянок (безкоштовно), музеїв (від 10 гривень), замків (від 30 гривень) до походів в гори (безкоштовно), рибалки (може обійтися і безкоштовно), польотів на повітряній кулі (від 3000 гривень). Уявіть, які безмежні можливості відкриваються перед Вами і Вашою улюбленою / улюбленим, адже в Карпатах є стільки цікавого і незвіданого!

 

Коротка історична довідка про свято закоханих

Існує чимало легенд про Валентинів день. Якщо скласти їх разом, то вийде історія про християнському священика Валентина, який жив в ІІІ столітті за часів правління імператора Клавдія II. Цей імператор зарекомендував себе жорстким і войовничим правителем. Він вирішив, що легіонерам немає необхідності вступати в шлюб, адже сім’я відволікає від «роботи». Йдучи проти владного рішення, священик Валентин продовжував таємно вінчати воїнів з їх коханими. За іншими переказами, він також допомагав скупим на романтичне слово легіонерам писати любовні листи, мирив тих, що посварилися і навіть дарував закоханим парам квіти.

3248604562_b3cbac8ecf_b

Після такої діяльності (фактично – проти імператора) Валентина ув’язнили. Його наглядачем був батько сліпий дівчата. Ще одна легенда говорить, що священик був також лікарем і, користуючись своїми медичними знаннями, вилікував дівчину від сліпоти. Існує і така версія: Валентин закохався в молоду дівчину (обітницю безшлюбності в ті часи не зобов’язувала духовенство) і 13 лютого написав їй зворушливий лист. Про це дізнався імператор Клавдій, і на наступний день Валентина стратили…

Священик Валентин був канонізований Католицькою церквою як мученик. Згодом він став вважатися покровителем усіх закоханих. В Європі День святого Валентина набув широкої популярності з ХІІІ століття.


У нашій країні думки про це свято розділилися: одні вважають, що Українська варто святкувати Стрітення і не брати до уваги «модні» віяння, але більшість пар все-таки охоче відзначає День святого Валентина романтичною вечерею або подарунками один одному. Традиція ця представляється і нам дуже милою, хоча ми щиро вважаємо, що проявляти взаємну любов слід щодня, а не лише 14 лютого!

ukraine.1001idea.info

10 причин провести День Валентина в Карпатах

Приближается день святого Валентина, и провести его хочется оригинально, интересно и недорого. Совместить все три параметра и получить удовольствие можно в Украинских Карпатах. Невозможно представить что-то романтичнее, чем общий отдых в горах. Если вы все еще сомневаетесь, то вот вам целых десять причин, чтобы уже сегодня начать планировать путешествие!

1. Это бюджетно!

Действительно, если сравнить такой отдых с поездкой в ближайшую «заграницу», то получается вдвое, а то и в три раза дешевле. На День Валентина в Карпатах можно найти и дорогие отеле и рестораны, однако большинство вариантов жилья, как и питание, здесь стоят достаточно умеренно. О том, что именно предлагают Карпаты свои гостям на день святого Валентина, читайте ниже (с приблизительным ценам).

2. Это близко.

Скорее всего добраться в горы можно на авто, однако удобнее и дешевле – на поезде. Например, из Киева большинство поездов отправляется вечером, а в пункт назначения прибывает рано утром. Это удобно, а в вашем распоряжении будет целый день.

3. Это здорово 🙂

Как поется в известной песне, «love is in the air». В карпатском воздухе есть не только любовь, но и фитонциды, которыми делятся хвойные деревья. А вот чего нет в этом воздухе, так это автомобильных выхлопов и прочих городских «ароматов».

povitria-1024x606

4. Это далеко от цивилизации…

Все относительно, но некоторые дальние села в Карпатах действительно кажутся оторванными от мира. Приехав в горы, чтобы провести День Валентина в Карпатах, вы также сможете отдохнуть от благ цивилизации, шума, родственников… И вообще от людей.

5. Это свобода действий!

Вырвавшись в горы хотя бы на несколько дней (особенно когда День Валентина попадает на выходной), вы почувствуете ни с чем не сравнимую свободу. Объяснить это пьянящее чувство сложно. Возможно, оно возникает из-за особого горного воздуха? А может из-за того, что вы «на краю света» держите за руку любимого человека?..

6. Это украинские традиции.

Хотя День всех влюбленных пришел в Украину не так давно, эту традицию охотно подхватили инициативные собственники заведений отдыха. Поэтому, забронировав номер в отеле, вы можете успеть на специальную программу к празднику. Если вы хотите увидеть настоящие украинские обряды или ремесла, спрашивайте у местных жителей о такой возможности. Например, в Косово (Ивано-Франковская область) можно попасть в гости к гончарам, кузнецам и другим мастерам.

tradycii

7. Это познавательно.

Сколько всего мы не знаем о своем родном крае! Во многих горных селах и городках действуют музеи, экспозиции которых посвящены истории местности или освещают важные события, которые здесь происходили. День Валентина в Карпатах запомнится вам только приятными впечатлениями.

8. Это проверка отношений 😉

Правду говорят, что совместное путешествие – это лучшая проверка отношений. Ведь в дороге пару подстерегает отсутствие привычных бытовых условий, неловкие ситуации, влияние окружения и прочее. В такое время можно заметить новые черты в своей половинке и еще больше влюбиться в человека… Или же получить материал для размышлений.

9. Это общие воспоминания.

Поездка в Карпаты может стать вашим первым семейным воспоминанием. И, поверьте, оно будет очень уютным!

barloga_kamin-1024x510

10. Это новые знакомства!

Последняя причина – для одиноких душ, которые ждут сюрприза в праздник Всех Влюбленных. Именно в Карпатах – в непринужденной и очаровательной атмосфере гор – вы можете получить идеальную возможность встретить любовь своей жизни.

Чем заняться на День Валентина в Карпатах?

Теперь поговорим собственно о вариантах проведения времени. Предлагаем несколько традиционных и не очень вариантов, в каждом из которых в той или иной степени присутствует романтическая составляющая

1. Лыжи

Если вам не нужно ничего, кроме компании вашей половинки и двух-трех трасс, отправляйтесь на Закарпатье. Здесь вы не найдете слишком широкого выбора развлечений, однако сауну, баню и прогулки по заснеженному лесу никто не отменял. Между спусками не забывайте о сладком глинтвейн и вкусные закарпатские блюда. Местные горнолыжные курорты не идут ни в какое сравнение с тем, о чём вы подумали при слове «лыжи», однако в них есть душа. И тут более-менее приемлемые цены (на одного человека: 300-400 гривен – дневной абонемент, от 200 гривен – проживание, от 150 гривен – трехразовое питание).

742702-1024x513

2. Оздоровление

Вы удивитесь, но в карпатских городах и селах действует весь спектр оздоровительных и профилактических процедур, которыми доверчивых туристов заманивают в Европу. Закажите отдых в Карпатах на двоих (такие предложения обычно готовят к праздникам туристические комплексы) или же самостоятельно планируйте вашу программу. Косметология, спа, массаж, минеральные воды, термальные бассейны, соляные комнаты, бани – все это (и даже больше) можно найти в Ивано-Франковской, Львовской, Закарпатской областях. Цены на процедуры стартуют от 0 гривен (минеральная вода в бювете) и 20 гривен (за час для одного человека в бане) и далее растут как грибы после дождя. В частном секторе можно снять комнату или целый дом (от 200 гривен с человека).

3. Впечатления

Что мы имеем в виду? Собственно говоря, все – от прогулок (бесплатно), музеев (от 10 гривен), замков (от 30 гривен) до походов в горы (бесплатно), рыбаки (может обойтись и бесплатно), полетов на воздушном шаре (от 3000 гривен). Представьте, какие безграничные возможности открываются перед вами и вашей любимой/любимым, ведь в Карпатах есть столько интересного и неизведанного!

 

Краткая историческая справка о празднике влюбленных

Существует немало легенд про Валентинов день. Если сложить их вместе, то получится история о христианском священнике Валентине, который жил в ІІІ веке во времена правления императора Клавдия II. Этот император зарекомендовал себя жестким и воинственным правителем. Он решил, что легионерам нет необходимости вступать в брак, ведь семья отвлекает от «работы». Идя против властного решения, священник Валентин продолжал тайно венчать воинов с их любимыми. По другим преданиям, он также помогал скупым на романтическое слово легионерам писать любовные письма, мирил поссорившихся и даже дарил влюбленным парам цветы.

3248604562_b3cbac8ecf_b

После такой деятельности (фактически – против императора) Валентина посадили. Его надзирателем был отец слепой девушки. Еще одна легенда говорит, что священник был также врачом и, пользуясь своими медицинскими знаниями, излечил девушку от слепоты. Существует и такая версия: Валентин влюбился в молодую девушку (обет безбрачия в те времена не обязывал духовенство) и 13 февраля написал ей трогательное письмо. Об этом узнал император Клавдий, и на следующий день Валентина казнили…

Священник Валентин был канонизирован Католической церковью как мученик. Впоследствии он стал считаться покровителем всех влюбленных. В Европе День святого Валентина стал широко популярен с ХІІІ века.


В нашей стране мысли об этом празднике разделились: одни считают, что Украинская стоит праздновать Сретение и не считать «модные» веяния, но большинство пар все-таки охотно отмечают День святого Валентина романтическим ужином или подарками друг другу. Традиция эта представляется и нам очень милой, хотя мы искренне считаем, что проявлять взаимную любовь следует ежедневно, а не только 14 февраля!

ukraine.1001idea.info