Гірські виїзди на квадроциклах: драйв, ризик і небезпека

У рекламі багатьох карпатських садиб у темі «відпочинок у Карпатах» зустрічається пропозиція а-ля «поїздки на квадроциклах в гори». З цією ж метою господарі пропонують старі добрі ГАЗи – і, виходячи з кількості пропозицій, такі пригоди користуються чималим попитом. Швидкість, небезпечні пригоди і неймовірні враження – дехто взагалі лише задля цього їздить в гори!

Хоча, звісно, і тут є свої «за» і «проти». Поїздки гірськими дорогами на квадроциклах і ГАЗах – популярна додаткова послуга у Поляниці, Воєводино, Славському, Пилипці, Яремче… Всюдихідні квадроцикли легко підкорюють гірські вершини і бездоріжжя. І, звісно, забезпечують шалену порцію адреналіну своїм «наїзникам». Квадроциклом навіть неважко навчитися керувати самому!

Поїздки на квадроциклах в Карпатах (фото взято із vv-hotel.com)
Поїздки на квадроциклах в Карпатах (фото взято із vv-hotel.com)

То що ж таке квадроцикл і як ним керувати?

Отже, як багатьом відомо, квадроцикл – це щось на зразок мотоциклу, але на чотирьох колесах. І, доволі часто, лише з одним місцем – для водія. Хоча, звісно, двомісні квадроцикли з розвитком туристичної галузі набувають в Україні все більшої популярності. Інакше ці чотириколісні всюдиходи звуть квадриками або мотовсюдиходами, а також «чотириколісниками». Цей відкритий тип транспорту був спеціально розроблений для позадорожного використання. Одним словом, придумали, як для наших доріг 🙂

Як управляють квадроциклом? Аналогічно до мотоциклу. Але опція «квадро», тобто чотири колеса замість двох, дарує апарату нечувану стійкість. Він стабільно і чітко рухається навіть на низьких швидкостях. З ГАЗом ситуація трохи інакша (як із кожним повноцінним автомобілем) – зате водійське місце переважно зайняте справді досвідченою людиною. Плюси і мінуси таких  виїздів розглянемо далі.

Поїздки на квадроциклі по горам (фото взято із hotel-fomich.com.ua)
Поїздки на квадроциклі по горам (фото взято із hotel-fomich.com.ua)

Поїздки на квадроциклах і ГАЗах: суцільний позитив

  • Активний відпочинок, гострі відчуття та агресивний стиль керування одночасно: якщо хочете «відвести душу» за кермом (або хоча би побути поруч), вам сюди!
  • Це можливість швидко побачити в Карпатах те, що важко побачити якось інакше – квадроцикл або ГАЗ забирається туди, де і ногами зайти не так вже й просто.
  • Експерти і інструктори добре продумують маршрут, технічні моменти, дивляться на ваші можливості: не лише короткі, але й довготривалі виїзди можуть забезпечити справді екстремальне задоволення.
Захід сонця в Карпатах (фото взято із violetaola.blogspot.com)
Захід сонця в Карпатах (фото взято із violetaola.blogspot.com)

Поїздки на квадроциклах і ГАЗах: нюанси, що потрібно враховувати

  • Найважливіше – обрати досвідчених провідників, інструкторів та організаторів подорожі. Це великою мірою забезпечить її успіх.
  • Виїзд у гори – завжди ризик. Різкі зміни погоди, непередбачувані ситуації в дорозі, технічні проблеми з квадроциклом, помилки і людський фактор так чи інакше можуть «додати перця» у вашу подорож.
  • Обов’язковість необхідних навиків (водіння, першої медичної допомоги, поведінки в горах тощо) тут є і плюсом, і мінусом одночасно. Але невпевненість у своїх силах краще не приховувати, аби принаймні не ризикувати нерозумно.

Поїздки на квадроциклах і ГАЗах дуже популярні в околицях великих курортів – Славського, Пилипця і т. д. Також виїзди здійснюються на великі карпатські полонини (Боржаву, Ріжу, Григорівку, Буковину тощо). Їздять екстримали до високогірних сіл, на Верецький перевал, до гір Плаю, Гемби, Явірника і Великого Верху, на хребет Бескид і до Бескидського тунелю, на Кривий Міст і Яблунецький перевал.

Фото взято із zubrytsky.livejournal
Фото взято із zubrytsky.livejournal

Що робити підчас турів на квадроциклах, окрім як кататись і дивитись? Вибір великий!

  • Любителі приїздять на місце і просто йдуть за грибами-ягодами-травами-квітами (залежно від сезону) – «тихе полювання» чудовий спосіб перепочити від гострих відчуттів.
  • Хтось прямує на полонину познайомитися з вівчарями і з’їсти справжньої овечої бриндзі, білого золота Карпат.
  • Деякі туристи по приїзді готують і смажать шашлик. Але вживати алкоголю в рамах туру неможна!
  • Фотополювання – один із оптимальних і найбільш пам’ятних способів відпочинку: тим більше, таких фото ви точно не зустрінете у фотобанках (зважаючи на те, куди здатний заїхати квадроцикл або ГАЗ).
  • А хтось просто лежить на полонині і дивиться в небо – і, кажуть, така «підзарядка» нічим не гірша за галасливі розваги.
В дорозі в Карпатах2
Фото взято із tcb.vn.ua

Є ще два нюанси, котрі потрібно брати під увагу на подорожі: по-перше, примхливі й зношені гірські дороги (на жаль, одна з речей, що гальмує український туризм загалом – але правда є правдою). Інше – традиційне. Відпочивайте екологічно! Сміття, пиятика, токсичні речовини і т. і. – всьому цьому активний відпочинок у Карпатах каже тверде «ні». Якщо, звісно, ви справді хочете захоплюючих пригод, яких захочете навчити ще й своїх дітей.

ukraine.1001idea.info