Топ-15 найкращих SPA-курортів Західної України (ч. 2 – Львівщина і Тернопільщина)

Окрім Закарпаття, постійно розвиваються «водні» курортні зони Львівщини й Тернопільщини, як давні, так і молоді – а одночасно кличуть поєднати разом оздоровлення, відпочинок і насолоду від заповідної природи західних теренів нашої держави.

Львівщина

моршин 2

Моршин (Стрийський район)

Місто-курорт Моршин – це десятки санаторіїв. Зокрема, «Дністер» і «Перлина Прикарпаття», санаторії «Моршинський» та «Мармуровий Палац» і т. д. Моршинські мінеральні води й т. зв. «ропа» в поєднанні з унікальним повітрям цілюще діють на печінку, підшлункову залозу, шлунок, кишечник й органи ШКТ загалом, а також допомагають у лікуванні цукрового діабету. Крім того, лікування можна збагатити екскурсіями на Закарпаття, озеро Синевир, до Гошівського монастиря, скель Олекси Довбуша в Карпатах, Славського й “Манявського Скиту”.

Східниця панорама

Східниця (Дрогобицький район)

Всеукраїнський бальнеологічний курорт імені Омеляна Стоцького славиться цілющими властивостями мінеральної води «Нафтуся». Східницьке родовище мінеральних вод – це 38 джерел та 17 свердловин, що мають різний хімічний склад води. Є й джерело води типу «Боржомі». Курорт «Східниця» називають «Українською Швейцарією». Тут розміщений санаторій «Стожари», багато лікувально-оздоровчих центрів, вілл та готелів. Профіль лікування –захворювання нирок, ШКТ, а також хронічні гепатити, холецистит і жовчнокам’яна хвороба.

Східниця карта джерел

Трускавець (Дрогобицький район)

Трускавець 1

Цей бальнеологічний курорт України відомий своїми готелями-хмарочосами. Перша трійка – це «Бескид» (37 м.), «Ріксос-Прикарпаття» (58 м.) і височенна «Карпатська столиця» (88 м.). Курорт об’єднує ще багато санаторіїв, пансіонатів, два бювети мінеральних вод, а також по дві курортні поліклініки і бальнеозокеритолікарні. Тут успішно лікують захворювання шлунково-кишкового тракту, гінекологічні хвороби, патології печінки, запальні процеси у внутрішніх органів та проблеми опорно-рухового апарату. На курорті найвідоміша мінеральна вода – це «Нафтуся», ще є джерело № 1 (мінеральна вода «Марія») і джерело № 2 («Софія»). Ці води перш за все п’ють. Переважно зовнішньо застосовують води з джерел №3 («Броніслава»), №11 («Юзя», вода краси) і №4С («Содову» – її можна пити). Також у Трускавці з ропи готують «Моршинську» воду.

Трускавець Ріксос

Тернопільщина

Віадук біля Теребовлі

Конопківка (Теребовлянський район)

Бальнеологічний санаторій «Медобори» у с. Конопківка пропонує як класичне лікування, так і нові й цікаві оздоровчі технології. Наприклад, пивотерапію (лікування «живим» нефільтрованим пивом), іпотерапію (верхову їзду), апітерапію (продуктами бджільництва), болюсотерапія (голубою глиною), галотерапія в соляній печері, лікування холодом, оздоровчу нордична ходьбу, лікувальний чан з сірководневою водою та гірудотерапію. Профіль санаторія: хвороби опорно-рухового апарату, нервової системи, кісток, м’язів, сухожиль, ШКТ, печінки, серцево-судинної системи, запальні гінекологічні захворювання, хвороби шкіри й ендокринної системи. У лікуванні застосовуються води “Мацеста” і “Моршин”, а також сульфатно-гідрокарбонатне болото.

Медиброда Конопківка

ukraine.1001idea.info