Топ-15 найкращих SPA-курортів Західної України (ч.1 – Закарпаття)

Бальнеологічні курорти, лікувальні санаторії і топові СПА – всі ці назви об’єднує одне й те саме. Це цілющі мінеральні води з чистих українських джерел. Вода, як і колись, зцілює, очищує, змиває втому… Більшість найпопулярніших українських курортів міститься, звісно, на Закарпатті (відомих, до речі, вже від ХVI сторіччя!). Тож вирушаємо на огляд!

 Поляна (Свалявський район)

Вже на початку ХІХ сторіччі на базі Полянського мінерального родовища лікували хвороби шлунково-кишковий тракт, печінку, нирки, хвороби крові. Лікували, зокрема, змішуючи воду з вином і навіть з молоком! Сьогодні два найбільші місцеві санаторії – «Поляна» і «Сонячне Закарпаття» – приймають на лікування та реабілітацію різних хворих (з патологією ендокринної системи, діабетиків та тих, хто хоче налагодити обмін речовин та подолати хвороби ШКТ). Окрім того, санаторії забезпечують повноцінний відпочинок і укріплення здоров’я всім бажаючим насолодитися мінеральними джерелами.

Сонячне Закарпаття

Солочин (Свалявський район)

Голубинське, або Лужанське родовище води було відкрите між селами Солочин та Голубине на Свалявщині. Позитивний досвід використання «Лужанської» мінеральної води наявний від середини ХІХ сторіччя. Курорт виник тут ще раніше і був досить популярним в Австро-Угорщині. Місцева вода вже тоді допомагала діабетикам, а також при хворобах шлунка і кишківника, дихальних шляхів, печінки, нирок, серця, нервів, суглобів… Найпопулярніші санаторії – «Квітка Полонини» та «Кришталеве джерело». Лужанська вода відома тим, що у своїх якостях не поступається «Боржомі».

Карпати (Мукачівський район)

Санаторій «Карпати» в урочищі Берегвар дозволяє поєднати лікування і відпочинок в старовинному палаці графа Шенборна. Він має не лише СПА-профіль, але й статус кліматичного та кардіологічного. Поєднання мінеральної води («Поляна Купіль») та чистого гірського повітря, насиченого киснем, зцілюють органи кровотворення й травлення, опорно-руховий апарат і обмін речовин.

санаторій Карпати

 Шаян (Хустський район)

Шаянське родовище належить до цілющих джерел старовинного Марамороша. Курорт «Шаян» з численними санаторіями (зокрема, однойменним санаторієм «Шаян»), базами, СПА-центрами та апартаментами розмістився у Солотвинській западині. Вода біля гори Великий Шаян використовується тут для пиття, а також для ванн і зрошень. А біля Малого Шаяна – тільки для лікування через пиття. Шаянська вода корисна при хворобах ШКТ, гепатитах, панкреатиті, діабеті, порушенні обміну речовин і навіть при інтоксикаціях, навіть важкими металами.

Солотвино (Тячівський район)

Соляні озера Солотвина – це «Мертве море» Закарпаття. Лікувальні властивості води Мармароської котловини фантастичні. Це швидко відчує ваша серцево-судинна система, кровотворення, опорно-руховий апарат, нервова система, шкіра тощо. Органи дихання, алергічні захворювання та шкіряний покрив лікують у соляних шахтах Солотвина та на базі Української алергологічної лікарні.

Солотвино (Тячівський район)

Берегово (Берегівський район)

Термальні джерела Берегівського району – це підземні теплі джерела, що не остигають навіть взимку. На їхній основі й створюють лікувальні басейни. Мінімальна температура води (на поверхні) 36°C. Басейни функціонують на базі бази «Закарпаття» і комплексу «Жайворонок». Профіль термальних вод – опорно-руховий апарат, серцево-судинна система, центральна нервова система та захворювання шкіри. І, звісно, загальне оздоровлення.

Жайворонок Берегове

Косонь (Берегівський район)

Термальні води в селі Косонь (або Косино) за своїми властивостями нагадують берегівські. Вода тут високотермальна, жовто-коричневого кольору. Термература – 35-39°C. Зараз серед відвідувачів Косино стає навіть більш популярним за Берегово.

Косино (Берегівський район)

Довге (Іршавський район)

Санаторій «Боржава» знаходиться на околиці села Довге. Тут оздоровлюють мінеральними водами (це «Боржавська», «Кушницька» №12 і №876, а також «Олегівська»). Термальні ванни наповню вода «Теплиця». Це чудова нагода поєднати відпочинок в Карпатах і лікувально-оздоровчі процедури: місцезнаходження села цьому сприяє ідеально. «Родзинка» лікування – винотерапія, поєднання мінеральної води та натурального закарпатського вина. Показання: хвороби ШКТ, опорно-рухового апарату, сечовидільної й нервової систем, периферичних судин, ендокринної системи, порушення обміну речовин, ожиріння та захворюваннях верхніх дихальних шляхів.

Боржава (Довге)

Лумшори (Перечинський район)

Славетні лумшорські чани чекають гостей на Перечинщині. Тутешню місцину визнали як зону зцілення з купальнями та водоймами вже у 1600 році! Вже тоді навіть купання у ямі біля виходу мінеральних джерел мало лікувальні властивості. До того ж, лікування відбувається просто неба і в безпосередній близькості від альпійських луків, водоспаду й мальовничої полонини Руни. Гарячий чан (а це 1000 л води температурою 40-45°C) – «закарпатське джакузі» – вміщає до семи осіб. Охолодитися можна у річці або й у сніжній кучугурі. «Гарячі відчуття» лікують ревматизм, радикуліт, остеохондроз… І просто поганий настрій 🙂

Лумшори

Виноградів (Виноградівський район)

Бальнеологічний санаторій «Теплиця» м. Виноградова має власний термальний басейн (вода «Теплиця»). Тут теж є мінеральний басейн (вода «Олегівська»), а питних мінеральних вод цілих дві – «Олегівська» і «Кушницька №876». «Профільні» захворювання: опорно-рухового апарату, ШКТ, серцево-судинної системи, сечовидільної системи, нервової системи і судин, а також верхніх дихальних шляхів. Бонус – чудова архітектура, сакральні пам’ятки і замкові розвалини Виноградова.

Кваси (Рахівський район)

Квасівську мінеральну воду від 1862 року успішно використовують у лікуванні хворих. Сучасний санаторій «Гірська Тиса» в Квасах приймає людей з захворюваннями опорно-рухового апарату, нервової системи, ендокринної системи та обміну речовин. Ця вода – єдина миш’яковиста мінеральна вода в Україні. Її унікальний склад – основа не лише цілющого пиття, але й ванн, душів, зрошувань, інгаляцій, підводного масажу тощо. Поблизу знаходяться Географічний центр Європи, тут же є можливість відвідати славнозвісні гуцульські ярмарки.

Ярмарок Рахів, ліжники

ukraine.1001idea.info