Велосипедні маршрути Карпатами

Сучасний час помітно вплинув на розвиток українського велотуризму. Цей вид відпочинку в Карпатах тим більше стає популярним: їхати байком у горах – екологічно, захоплююче і пізнавально одночасно. Коли є велосипед, справа лише за одним. Правильно підбираємо маршрут – і можна вирушати!

Різновиди гірських веломаршрутів

Гірські веломаршрути зазвичай поділяють на три рівні складності: для початківців (легкі), середньої складності та складні – для велопрофі. Щоправда, тут важливий не лише рівень досвіду людини, але й технічний рівень велосипеда. Відтак, гірські мандрівки однозначно потребують підготовки. Але вони того варті 🙂

Фото взято з www.carlsbad-convention.cz
Фото взято з www.carlsbad-convention.cz

Мандрівники з досвідом знають, що шлях варто обирати і залежно від своїх бажань: карта маршруту завжди підкаже, що можна (або що хочеться?) побачити дорогою. Якісь маршрути більш мальовничі та «відпочинкові», а якісь швидше покликані випробувати сили своїх підкорювачів.

Зрештою, будь-який профі може відпочити на «легкому» улюбленому маршруті. А вчорашній новачок теж колись стає на свій перший «хард» шлях, спираючись на досвід інструктора. Є ще універсальні маршрути – тут йдеться про легкий або середній рівень складності та про щось шалено цікаве, що зустрінеться дорогою. Заради цього до цілі з ентузіазмом прямують як досвідчені веломандрівники, так і їхні приятелі-початківці.

Якщо ви все ж досі у чомусь не впевнені – завжди є альтернативні варіанти, аби не відмовлятися від веломрії. Проблеми з технікою – можна орендувати двоколісного коня і все необхідне спорядження. Задумалися над рівнем власних сил? Тоді організуйте тренування вдома, а згодом виїжджайте в гори з досвідченим провідником та в компанії надійних друзів. Так ваш активний відпочинок у Карпатах обов’язково стане найкращим!

Популярні маршрути в Карпатах для початківців

Топ-5 місць, де зосереджені найпопулярніші веломаршрути в Україні, це п’ять відомих карпатських курортів. Зокрема, закарпатський Пилипець, а також Верховина, Ворохта, Яремче, Буковель (Івано-Франківщина) і Славське (Львівська обл.). Кожен із курортів знаний як відправна точка або мета веломаршрутів. Крім того, Буковель і Пилипець пишаються чудовими велопарками.

Фото взято з lifeistravel.com.ua
Фото взято з lifeistravel.com.ua

Пилипець: закарпатські веломаршрути і байкпарк

Легкі веломаршрути з Пилипця ведуть до водоспаду Шипіт і до с. Ростока. Звідси відкривається чудовий гірський краєвид, любий мандрівникам.

Також у Пилипці професійно розроблені три веломаршрути – «Гіга», «Мега» і «Міні». Відповідні рівні складності (складний, середній та найкоротший) дозволяють обрати найкращий варіант кожному мандрівнику.

Велопарк у Пилипці пропонує чотири траси різних рівнів складності. Від найскладнішої і найбільш екстремальної № 1 («Super Mario») до нескладної траси № 4 «Romantika».

Верховина: епіцентр велотуризму

Популярність Верховини як веломісцевості «провокує» її природний ландшафт. Тут є унікальні можливості для любителів гірського велоспорту. Верховина дарує як легкі й приємні маршрутів вздовж Чорного Черемошу, так і реальний карпатський екстрим на різких підйомах і крутих спусках. Велошляхи дозволяють оглянути полонини, ліси та природу гір.

П’ятірка нескладних, а одночасно добре обладнаних маршрутів виглядає так.

 • Оглядовий маршрут селищем Верховина (Верховина – Ільці – Верховина, 10 км).
 • «Гуцульські села» (Верховина – Криворівня – Верхній Ясенів – Рівня – Вигода – Красноїлля – Замагора – Верховина, 37 км).
 • Туристичний маршрут (Верховина – Кринта – Угорське Каміння, 30 км) – це нескладний новий маршрут, що потребує участі доброго провідника.
 • «Вздовж Чорного Черемошу» (автостанція с. Ільці – с. Красник – с. Берестечко – до місця злиття річок Бистрень та Чорного Черемошу).
 • «Під старими мостами» (веломаршрут із Ворохти до присілку Вороненко, 11 км – легкий, цікавий, і поруч із смт. Верховина).

Яремче: велокраїна Україна

Фото взято з stk-yaremche.blogspot.com
Фото взято з stk-yaremche.blogspot.com

Європейський проект «Велокраїна Україна» став внеском у активне майбутнє Яремче, Ворохти, Микуличина, Татарова, Яблуниці та Поляниці (г/к Буковель). Були розроблені та підготовлені для велотуризму спеціальні маршрути різних рівнів складності. Найповніше проект представив саме місто Яремче. А нескладні й цікаві веломаршрути там наступні…

 • «Легенда» (маршрут 303, Яремче – монастир св. Андрія – база «Легенда») – 17 км і година в дорозі. Пішки маршрут можна подолати за 2 години.
 • «Оглядовий» (маршрут 304) – недовгий маршрут (7, 3 км). Він не надто складний, але початківцям ліпше вирушати в дорогу з тим, хто його вже добре знає: на маршруті є екстремальні «сюрпризи».
 • «Жіночі Сльози» (маршрут 305, Яремче – вольєри – водоспад «Жіночі Сльози») – ще один маршрут середньої складності, котрий краще долати з провідником.

Поляниця-Буковель: карпатські покатушки

Фото взято з www.hotel-fomich.com.ua
Фото взято з www.hotel-fomich.com.ua

Це може здивувати, але навіть влітку гірськолижний курорт може подарувати незабутній відпочинок. До того ж, на Буковелі є байкпарк із трасами різного рівня складності. Але відомі тут і цікаві веломаршрути для початківців.

 • «Оглядовий» (на околиці села) – простий маршрут (3 км), що стартує від центральної площі Поляниці через серпантиновий підйом і назад.
 • «На Буковель» (Ворохта – Поляниця – велопарк «Буковель») – це маршрут до байкпарку «Буковель», що не перевищує 24 км.

Славське: велоекскурсія Львівщиною

На маршрутах Львівщиною новачкам знадобляться добрі провідники. Тут бо багато цікавих, хоча й не промаркованих, шляхів, які треба знайти, аби відкрити всю красу цих теренів.

 • «Оглядовий» – простий велосипедний маршрут (12 км), що дозволить оглянути околиці с. Славське. Провадить маршрут через центр селища до мотузкового парку «Ведмежа лазанка».
 • «Штучне озеро в горах» (Славське – с. Волосянка – с. Хащованя – с. Волосянка – Славське, 25 км) – маршрут, що приведе вас до гірського озера та познайомить із багатьма іншими пам’ятками Карпат.
 • «Бескид» (Славське – Лавочне – перевал Бескид – Лавочне) – простий маршрут, що переважно провадить лісовозними ґрунтовими шляхами.

Відтак підсумуємо 5 причин того, що у гори на байку – добрий вибір:

 • гарантована бюджетна подорож;
 • із усіх боків екологічно;
 • нагода побачити красу, до якої не дійти і не заїхати на авто;
 • перевірка себе в екстремальних умовах;
 • тест на реальні відносини – гори тестують дружбу і створюють сім’ї 😉
Фото взято з www.hotel-podgore.com.ua
Фото взято з www.hotel-podgore.com.ua

Захоплюючих пригод!

ukraine.1001idea.info