Відпочинок в Закарпатті

Відпочинок в Закарпатті подарує вам неперевершені враження, адже тут можна не лише відпочити від буденної рутини, а й оздоровитися, посмакувати місцевих страв, прогулятися вуличками старовинних міст та відвідати середньовічні замки. Змішані народи, культури, традиції створили самобутній побут, неперевершену закарпатську кухню та на віки залишили неймовірну архітектурну спадщину.

Відпочинок в Закарпатті - Ужгород

Запланувати відпочинок в Закарпатті вам допоможе складений нами список топ-цікавинок Закарпаття:

Закарпаття мінеральне

Закарпатські мінеральні води – це переважно вуглекислі джерела у селах Нелипіне, Солочине, Поляна, Плоске, Луги. Води цих джерел є аналогами відомих вод на зразок “Боржомі” і мають такі ж смакові якості, особливо води “Лужанська”, “Поляна квасова”, “Плосківська”, “Свалява”.

Смакові властивості та лікувальний ефект від води “Поляна квасова”, “Лужанська”, “Свалява”, “Плосківська” вважаються рівноцінними водам таких мінеральних курортів як Карлові Вари чи Боржомі.

Відпочинок в Закарпатті - мінеральні води Закарпаття
Відпочинок в Закарпатті – мінеральні води Закарпаття

Ужгород – весняна мекка для туристів

Краса столиці Закарпаття – це архітектура старовинних будівель і замку, це музеї і ботанічний сад, це річка Тиса і ресторанчики на її набережній. Квітень-травень – час цвітіння сакури в посеред будівель Чехословацької та Угорської епохи міста.

Відпочинок в Закарпатті - сакура

Санаторії, лікувально-діагностичні кабінети та водолікарні в місті Ужгород щорічно збільшують і покращують якість своїх послуг.

Замки на Закарпатті

Туристи, що обирають відпочинок в Закарпатті, посеред інших виділяють Ужгородський, Невицький і Мукачівський замки. В останньому тепер знаходиться історичний музей. Вдало запланована екскурсія Закарпаттям відкриє вам велич минулого і комфортний відпочинок вночі, в одному з тисячі готелів чи приватних садиб Закарпаття.

Відпочинок в Закарпатті - замок Паланок

Долина нарцисів

Лише одиниці на власні очі бачили цю неземну красу. До слова, долина нарцисів поблизу Хуста є найбільшою на європейському континенті, а ми чули хіба про схожі урочища в Альпах. Обираючи відпочинок в Закарпатті, рекомендуємо відвідати Долину нарцисів та відчути запах цвітіння, котрий не в змозі передати жодна фотографія. На початку травня – пік розквіту нарцисів.

Uzhgorod_Doluna_Narcusiv
Відпочинок в Закарпатті – Долина нарцисів

Озеро Синевир

Озеро оспіване в піснях та оповите легендами. Вода в озері чиста і прозора, навіть видно пропливаючі косяки форелі. Як в дзеркалі, в озері відбиваються навколишні гори. Озеро Синевир розташоване в національному парку. По дорозі на озеро вартує повернути в село Колочава. Місцевий музей «Старе село» – це стародавнє селище із понад двадцяти будівель, кожна з яких є окремим музеєм: жандармська станція, кузня, єврейська корчма, тощо.

Відпочинок в Закарпатті - озеро Синевир

Найпопулярніші фестивалі-ярмарки Закарпаття:

  • Фестиваль «Червоного вина» у Мукачево проходить 11 – 14 січня;
  • Фестиваль «Білого вина» в Береговому проходить на початку березня;
  • Фестиваль «Божоле» переважно проходить в Ужгороді в середині листопада;
  • Фестиваль «Бринзи» у Рахові проходить на початку вересня;
  • Фестиваль «Сливовий лекар» у с. Геча проходить в кінці серпня;
  • Гастрономічний фестиваль «Гентешів» у с. Геча проходить у кінці січня;
  • Дні сакури в Ужгороді – початок травня;
  • Фестиваль «Берлибаський банош» в Костилівці проходить на початку травня;
  • Фестиваль «Купальський» в урочищі Воєводино проходить переважно 7 липня.
  • Фестиваль «Золотий гуляш» в Мужієві проходить в жовтні

ukraine.1001idea.info